Menu
przydas logo mini

Aktualności

2019-06-11
Jak kupić dobrą maskę nurkową na wakacje? Lato zbliża się wielkimi krokami, już teraz wyjeżdżamy na upragnione wakacje i urlopy nad morze czy jezioro, wielu z nas jeśli już nie miało za sobą pierwszej przygody ze snorklingiem czy nurkowaniem swobodnym z różnych powodów będzie miało ochotę wypróbować taką formę spędzania wolnego czasu w tym roku i nie jest to nic dziwnego, wybierając się np. do Egiptu, Grecji aż szkoda nie pokusić się o wgląd do podwodnego świata – przepustką do niego jest właśnie maska nurkowa, jeśli nie planujemy je zakupu przed wyjazdem będziemy prawdopodobnie zmuszeni kupić byle jaką maskę zabawkową na szybko przy sklepiku z artykułami dla plażowiczów
2019-03-27
Jak wybrać monopod do kamerki typu Go Pro? Każdy, kto wpadł na pomysł, żeby sprawić sobie kamerkę typu Go Pro z pewnością też rozważał zakup wysięgnika/monopoda zwanego również selfie stickiem. Do pomysłu na stosowanie wysięgnika od samego początku przyzwyczaiła nas forma Go Pro, która już w przypadku pierwszej generacji kamerki GoPro reklamowała się przy pomocy filmików kręconych również z wysięgnika.
2019-03-27
Jak naostrzyć nóż na brzytwę na kamieniu wodnym Każdy nóż traci z czasem zdolność do cięcia, a to jak często musimy ostrzyć nasze noże zależy od kilku czynników. Po pierwsze od tego jak często używamy noża w kuchni, profesjonalny szef kuchni będzie musiał ostrzyć swój nóż o wiele częściej niż kucharz domowy. To, co cechuje noże japońskie to zdolność do dłuższego trzymania ostrości niż noże europejskie. Nie da się odpowiedzieć na pytanie jak często należy ostrzyć nóż japoński, mogę tylko jedynie zapewnić, że o wiele rzadziej niż europejskie. Poniżej kilka podstawowych rad jak ostrzyć nóż przy pomocy kamienia do ostrzenia.
2019-03-27
Multitool – narzędzie wielozadaniowe Im bardziej funkcjonalne, wielozadaniowe jest nasze narzędzie, tym lepiej. Dlaczego? To proste. Wiąże się to zarówno z oszczędnością pieniędzy, jak i mniejszą liczbą narzędzi, które musimy posiadać, aby wykonać niezbędne czynności. Narzędzie funkcjonalne to także wygodna, efektywna praca przeprowadzona szybko, przyjemnie i bez niespodzianek. Poręczność, lekkość, dokładność – to tylko niektóre z cech współczesnych narzędzi wielofunkcyjnych Multitool.
2017-10-04
Jak połączyć stary obiektyw manualny z aparatem cyfrowym? Przejście z ery fotografii analogowej do fotografii cyfrowej było prawdziwą rewolucją technologiczną z wszystkimi jej konsekwencjami, jedną z nich była konieczność zakupu nowego sprzętu a dotychczas używane analogowe aparaty i akcesoria fotograficzne okazały się całkowicie bezużyteczne, sprzęt analogowy ze względu na swoją wartość początkową jak i wartość sentymentalną nie trafił jednak do śmietnika, nikt z nas podświadomie nie chce wyrzucać niczego co kiedyś kosztowało duże pieniądze wiec umiejscowiliśmy te relikty dawnej epoki tam gdzie nie muszą smucić naszych oczu - w piwnicach i na strychach. Część tego sprzętu dzisiaj wraca do użytku i cieszy się drugą młodością.
Strona 1 z 1 (wszystkich: 5)